Ezüstérem a Diákolimia leány labdarúgás megyei döntőjében!

Iskolánk idén részt vett a Diákolimpián a leány labdarúgás III-IV. korcsoportjában egy nagyon fiatal csapattal. A városi fordulót követően – amelyet Szombathelyen rendeztek – izgalmas mérkőzések után továbbjutott a megyei döntőbe, amelyet idén Körmenden rendeztek meg 2022. április 26-án. Az idő kicsit szomorkás volt, de a lányok lelkesedésén ez nem látszott, nagyon jókedvűek és motiváltak voltak. Kettő szoros mérkőzésen sikerült legyőzni a Váci Mihály Általános Iskolát 2-1 arányban, míg a sárvári Gárdony Géza Általános Iskolát a 0:0-s rendes játékidő után büntetőpárbajban tudták a lányok felülmúlni. A döntő mérkőzésen a szombathelyi Neumann János Általános Iskola bizonyult jobbnak, így a 2. helyezést érte el iskolánk, egy hajszállal lemaradva az országos döntőről, amit Debrecenben fognak megrendezni.

A csapat játékosai: Czeglédi Boglárka 9/N, Frühvirt Dóra 5/M, Lantai Dorottya 6/N, Imre Adél 6/N, Imre Blanka 4/B, Sági Anna Nerina 8/B, Simon Emese 6/N.

A csapat edzője Szeiler Bálint, testnevelő tanár volt.

Gratulálunk tanulóinknak, további sportsikereket kívánunk a jövőben is!Comments are Closed

^