Egy emlékezetes délután a SKILL-laborban
– így zárta az évet az Elsősegélynyújtó szakkör
2026. június 11-én ismét különleges programon vehettünk részt az Elsősegélynyújtó szakkör tagjaiként a Vas Vármegyei Markusovszky Kórház SKILL laborjában.
Idén tizennégyen látogattunk el a foglalkozásra, ahol érdekes és hasznos feladatokon keresztül bővíthettük egészségügyi ismereteinket. Kipróbálhattunk különböző szimulációs eszközöket, betekintést nyerhettünk az egészségügyi szakmák világába, és sok új élménnyel gazdagodtunk.
Külön szeretnénk megköszönni a SKILL labor dolgozóinak kedvességét, türelmét és segítőkészségét. A foglalkozás teljes időtartama alatt nagyon barátságosan fogadtak bennünket, ami még emlékezetesebbé tette ezt a napot.
Szívből köszönjük Horváth Balázs négy éven át tartó lelkes, hiteles és érdekfeszítő munkáját. A szakköri foglalkozásokat Gabi nénivel együtt heti rendszerességgel, teljesen önkéntesen, ellenszolgáltatás nélkül, karitatív alapon vezette, amiért különösen hálásak vagyunk. Rengeteget tanultunk tőle, mindig segítőkész volt, és jó hangulatú foglalkozásokkal tette még érdekesebbé a szakkört. Sajnáljuk, hogy a jövőben már nem lesz velünk, de hálásak vagyunk mindenért, amit értünk tett.
Köszönettel tartozunk Gabi néni munkájáért is, aki egész évben összefogta és szervezte a szakkört, támogatta a csapatot, és lehetővé tette számunkra ezeket a sokszínű, élményekben gazdag programokat.
Köszönjük mindkettőjüknek az elmúlt évek során nyújtott segítséget, türelmet, tudást és törődést. Nagyon sok szép élményt és hasznos ismeretet kaptunk, amelyekre mindig jó szívvel fogunk visszagondolni. ❤️
Jövőre is szeretettel várjuk a szakkör régi és új tagjait, hogy együtt bővítsük elsősegélynyújtási ismereteinket, gyakoroljuk a segítségnyújtást, és közben sok közös élményt szerezzünk.
Sándor Hanga 7.m
Ismét arany minősítés a Lesewurm német nyelvű olvasóversenyen
Iskolánkat ebben a tanévben is Somos Benedek, a 7. m osztály tanulója képviselte a kunszentmiklósi Baksay Sándor Református Gimnázium és Általános Iskola által meghirdetett LESEWURM Kárpát-medencei német nyelvű levelezős olvasóversenyen. A verseny célja a német nyelvű olvasás népszerűsítése, az autentikus szövegek megismerése, valamint az idegen nyelven való olvasás fontosságának tudatosítása. További különlegesség, hogy a feldolgozandó könyvek már hangoskönyvként is elérhetők, így a résztvevők nemcsak olvasási és szövegértési készségeiket fejlesztik, hanem hallásértésük is jelentősen fejlődik.
A tanév során a versenyzőknek egy, az ajánlott irodalomlistáról választott könnyített német nyelvű olvasmányt kellett elolvasniuk, majd a hozzá kapcsolódó kompetenciafejlesztő feladatsorokat a megadott határidőkre elkészíteniük és beküldeniük.
Benedek nagy lelkesedéssel vett részt a több hónapon át tartó megmérettetésben, és kitartó munkával teljesítette a verseny valamennyi feladatát. A felkészülés során tovább gazdagította német szókincsét, fejlesztette szövegértési készségét, miközben a hangoskönyvek segítségével hallásértése is fejlődött.
Szorgalmas munkájának eredményeként ismét arany minősítést szerzett a Kárpát-medencei versenyen.
Gratulálunk ehhez a kiváló eredményhez, és további sikereket kívánunk neki a német nyelv tanulásában!
Vassné Szilvágyi Mónika – szaktanár
Ismét országos bajnoki cím az Országos Sakk Diákolimpián
Alsós sakk csapatunk ismételten megszerezte az országos bajnoki címet. A csapat tagjai: Kiss Lotti, Kiss Léna és Sochr Petra. A Brenner alsós csapat már másodszor lett bajnoki aranyérmes. Lotti és Léna 8/8 100 %-os teljesítménnyel, Petra 8/6 ponttal zárt. A csapat összesítettben 8/8-as győzelemmel fejezte be a versenyt. Büszkék vagyunk Rátok! Gratulálunk a szép eredményekhez!
Gratulálunk a felkészítő edzőnek, Ruck Tamásnak! Nagy köszönet a szülőknek is az évközbeni és a versenyek alatti támogatásért, szurkolásért!
Hajrá! Csak így tovább!













