Általános Iskola
Jelenleg inzézményegység szerint tallóz...
Ismét országos bajnoki cím az Országos Sakk Diákolimpián
Alsós sakk csapatunk ismételten megszerezte az országos bajnoki címet. A csapat tagjai: Kiss Lotti, Kiss Léna és Sochr Petra. A Brenner alsós csapat már másodszor lett bajnoki aranyérmes. Lotti és Léna 8/8 100 %-os teljesítménnyel, Petra 8/6 ponttal zárt. A csapat összesítettben 8/8-as győzelemmel fejezte be a versenyt. Büszkék vagyunk Rátok! Gratulálunk a szép eredményekhez!
Gratulálunk a felkészítő edzőnek, Ruck Tamásnak! Nagy köszönet a szülőknek is az évközbeni és a versenyek alatti támogatásért, szurkolásért!
Hajrá! Csak így tovább!
Szép teljesítmény, 10. hely az országos döntőn!
Iskolánk a sikeres körzeti és vármegyei fordulók során jogot szerzett, hogy Vas vármegyét
képviselje a III. korcsoportos fiú labdarúgás Diákolimpia országos döntőjében. A 3 napos
rendezvénynek Kaposvár adott otthont 2026. május 15-17. között.
A küzdelmek során 20 csapat feszült egymásnak, a szombati napon a csoportmeccsek zajlottak. Iskolánk a Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium, a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola és a Siófoki Beszédes József Általános Iskola legjobbjaival mérkőzött meg. Az időjárási
körülmények nagyon rosszak voltak, egész nap szakadó esőben kellett a fiúknak helytállniuk. A délelőtt folyamán 1 döntetlennel és egy győzelemmel kezdtünk, délután viszont nem jött ki
a lépés csapatunknak. Rengeteg helyzetet hagytunk ki, valamint a sorsolás sem volt kegyes hozzánk, mivel az utolsó mérkőzést kellett játszanunk. Itt a pálya már alkalmatlan volt a
focihoz, inkább vízilabda mérkőzésre hasonlítottak a körülmények.
A csoportban így a 3. helyet sikerült megszerezni, így másnap a 9-12. helyért küzdhettünk meg vasárnap. Az elődöntőben a Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolát sikerült legyőznünk, míg a 9. helyért zajló döntőben egy szoros mérkőzésen maradtunk alul a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézményével szemben. Sajnos
vasárnap is igaz volt ránk, hogy nagyon szépen és jól futballoztunk, de megszámlálhatatlan mennyiségű helyzetet hagytunk ki, a focit pedig gólra játszák.
Összességében a fiúk nagyon jól játszottak és a zord időjárási körülmények ellenére is fáradhatatlanul küzdöttek és méltón képviselték iskolánkat, valamint Vas vármegyét. A következő tanévben megpróbálunk fejlődni és a mostanihoz hasonló vagy akár még jobb eredményt elérni.
A csapat játékosai: Bárdics Mirkó János (5M), Csergőffy Ákos Péter (6A), Halmosi Medox (6A),
Kovács Barnabás (7N), Mándli Marcell Szabolcs (6M), Németh Ádám (7M), Papp Olivér (6N)
Pluska Witold (6M), Sebestyén Kolos (5M)
A csapat edzői Szeiler Bálint és Joó Csanád Sebestyén testnevelő tanárok voltak.
Szép sikerek az Alapműveleti Matematika Verseny döntőjében
Iskolánk tanulói kiemelkedő eredményeket értek el az Alapműveleti Matematika Verseny döntőjében. Az országos megmérettetésen évről évre több száz iskola és több ezer tanuló méri össze tudását, így már a döntőbe jutás is komoly teljesítménynek számít.
Csermelyi András 3.b osztályos tanuló nagyszerű teljesítménnyel az 5. helyen végzett, míg Ónodi Benedek 6.m osztályos diák a rangos 9. helyezést szerezte meg.
Az elért eredményekhez szívből gratulálunk, és további sok sikert kívánunk nekik a jövőbeni megmérettetéseken is!
A diákok felkészítő pedagógusai: Fekete Zita és Gyenesné Gojsza Mónika.
Büszkék vagyunk tanulóinkra, akik méltón képviselték iskolánkat a döntőben.






