Szép brenneres eredmények a “Richtig schreiben” német helyesírási versenyen

Negyedik alkalommal érkezett versenyfelhívás a Zrínyi Ilona Általános Iskolából a német munkaközösség által megrendezésre kerülő német helyesírási versenyre: 6., 7. és 8. osztályos tanulókat vártak a játékos vetélkedőre.

Sok érdekes feladat mozgatta meg a diákok elméjét. A feladatok között szerepelt hiányzó szavak kiegészítése, betűk beillesztése, tollbamondás és hibás szöveg javítása is.

A Brennert diákjaink népes csapata képviselte:

A 6.n osztályból Balogh Mátyás, Feitli Ádám és Takács Dávid vettek részt a megmérettetésen. A 7.n osztályból Bertók Izabella, Kovács Gergő és Nardai Nóra mérette meg magát. Németh Viktória és Puhr Mátyás a 7.m-ből versenyzett. A nyolcadikosok mezőnyében Kiss Lili, Nádor Liza, Németh Zsófia és Szabó Emese a 8.n osztályból állt helyt, a 8.m-ből pedig Sarkadi Borbála szerepelt.

Diákjaink nem távoztak üres kézzel:

A nyolcadikosok mezőnyében Sarkadi Borbála második helyezést ért el. Felkészítője Horváth Mónika. Nádor Liza néhány ponttal lemaradva a harmadik helyezett lett. Felkészítője Molnárné Magyar Gabriella.

A tanulók jókedvűen tértek haza erről a rangos versenyről, és izgatottan, lelkesen várják a jövő évi erőpróbát.

Gratulálunk a nyerteseknek, a résztvevőknek és a felkészítő tanároknak!

 

Molnárné Magyar Gabriella

szaktanárComments are Closed

^