Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny

„Alakítsd te a történelmet!”

Idén iskolánk 8. n osztályos diákjai voltak lelkes csatlakozói az OKPV-nek, mely a Kárpát-medence legvagányabb történelmi témájú középiskolásoknak szóló versenye. Feladatuk az volt, hogy három főből álló csapataikkal egy történelmi döntéshozó személy szerepébe helyezkedve kellett megoldaniuk olyan sorsfordító problémákat, amelyeken királyok és hadvezérek rendre elvéreztek.

Először két online fordulón lehetett tökélyre fejleszteniük problémamegoldó készségeiket. Prezentációkon és swot-analízisen keresztül mutathatták be kreativitásukat.  Az osztály két háromfős csapata egyaránt továbbjutott a győri regionális fordulóra, ahol 9 csapat mérhette össze tudását. Egyik csapatunk sajnos nem tudott elmenni erre, mert egy már megszervezett egyházmegyei zarándoklaton vettek részt. Az Igazság Ligája nevű csapatunk képviselte így iskolánkat. Kiss Benedek, Fölnagy Kristóf és Ádám Nimród külön dicséretett kapott a zsűritől, hiszen 14 évesként a legfiatalabb és mégis kiemelkedő résztvevői voltak a versenynek. Csapatuk a 2. divízió negyedik helyén végzett. A diákok igazán sok tapasztalatot gyűjtöttek, bizakodunk, hogy a következő években ennek köszönhetően még feljebb kerülnek a dobogó fokán.

Gratulálunk mindkét csapatnak!

  1. csapat : Rettegi Ákos, Nagy Péter, Menyhárt Benedek
  2. csapat: Kiss Benedek, Fölnagy Kristóf, Ádám Nimród

Morosits Eszter – történelemtanár

Feladatmegoldó 2024


Comments are Closed

^