Megyei helyezések a német nyelvi versenyen

Remekül szerepeltek diákjaink a ZPOK által, 7-8. évfolyam számára meghirdetett Vas megyei német nyelvi versenyen. A 7-8. évfolyamosok versenyében az iskolai forduló feladatlapját több, mint 90 diák írta meg, a legjobban teljesítő 10 tanulót hívták be a megyéből a szóbeli döntőbe. Iskolánkból ez három 8.b osztályos tanulónak is sikerült (Sarkadi Gyöngy, Szalay Sára, Vass Gréta).

A szóbeli fordulóban a tanulóknak két feladatot kellett megoldaniuk: egy általuk húzott témát kifejteni vizuális segédanyagok és irányító szempontok alapján, majd társalogni német nyelven a vizsgáztatókkal (hétköznapi szituáció). Az írásbeli és a szóbeli forduló pontszámait összesítve született meg a végső sorrend.

Remek szerepléssel sikerült a lányoknak két dobogós helyet is megszerezniük:

Vass Gréta első, míg Szalay Sára második helyen végzett a Nagy Lajos Gimnáziumban megrendezett döntőben. Gratulálunk Nekik és felkészítőjüknek, Szakály Csilla tanárnőnek!

Vassné Szilvágyi Mónika, az idegen nyelvi munkaközösség vezetője

Comments are Closed

^