„Zenész” tanulóink

Minden évben szép számban szerepelnek a hangszert tanuló diákjaink különböző zenei versenyeken.

Idén is megrendezésre került a Bartók Béla Zeneiskola szervezésében a XVIII. Sistrum Zenei Versenyek. A furulyaversenyen Bende Gabriella tanárnő növendéke Péhm Gellért 4.o. arany fokozatot, Tóth Mónika tanárnő növendékei Sámson Dóra 4.o. és Gyenese Jakab 8.o. tanulók ezüst fokozatot kaptak. Hegedűversenyen Deák György tanár úr növendékei az alábbi eredményeket érték el: Ábrahám Lili 4.o. – arany fokozat, Cziklin Mihály 4.o. – ezüst fokozat, Vass Gréta 5.o. – bronz fokozat, Bozsodi Dávid 5.o. – ezüst fokozat, Hajba Noémi 7.o. – bronz fokozat. A csellóversenyen Pothárn Margit tanárnő növendékei Sásdi Liza Marie 4.o. és Kiss Julianna 6.o., mind a ketten arany fokozatot értek el.

A III. Szűcs József Fafúvós versenyen (Veszprém) Dóra András 10.o. klarinéton ezüst fokozatot kapott, felkészítőtanára Koltai Zsófia.

Nagylaki Orsolya tanárnő növendéke Szabó Liza 5.o. szintén részt vett a III. Szűcs József Fafúvós versenyen, ahol arany fokozatot szerzett, valamint az 53. Ifjú Muzsikusok Fesztiválon (Győr), a Richter János Fuvolaversenyen III. nívódíjat kapott. Ezzel biztosította továbbjutását az I.Országos Tomasi Fuvolaversenyre.

Minden versenyen szereplő diákunknak szeretettel gratulálunk a szebbnél szebb eredményeikhez!

Bozsodi-Németh Nóra

 

Comments are Closed

^