BOLDOG BRENNER RAJZPÁLYÁZAT ÉS ALKOTÓVERSENY 2019

„Az öröm pillanatai”

Iskolánk aulájában harmadik alkalommal gyűltek össze a versenyző diákok közös alkotásra. Idén az öröm pillanatairól készültek szebbnél szebb művek.

A verseny most is két fordulóból állt. Az első fordulóban, a meghirdetett pályázatra rajzokat, festményeket kértünk. A beérkezett 150 alkotásból a zsűri 57 képet választott ki, és ezek készítőit hívtuk meg iskolánkba május 13-án. A szombathelyi iskolákon kívül érkeztek lelkes gyerekek. Sárvárról, Zalaegerszegről, Kőszegről, Vépről és Toronyból is Az alkotóverseny Englert Zsolt igazgató úr köszöntő szavaival kezdődött, majd Ábrahám Lili (3.c) hegedűn, Szabó Liza (4.c) fuvolán játszott. Marton Katalin rajztanár ismertette a verseny menetét.

A zsűri tagjai: Tóth Csaba Munkácsy díjas festőművész, az ELTE főiskolai docense, Varga Bernadett iparművész a Művészeti Szakgimnázium tanára, és Tálas József az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága igazgatója, általános- és középiskolai rajztanár.

A díjátadón Tóth Csaba, mint a zsűri elnöke méltatta az alkotásokat.

Alsó tagozaton 1.-2. osztályban I. helyezést ért el: Nyári Krisztofer (2.o), II. helyezés: Molnár Amarilla (2.o), III. helyezés: Dragovics Imola (2.o).

3.-4. osztályban I. helyezést ért el: Kiss Katalin (4.o), II. helyezés: Németh Kitti (3.o), III. helyezés: Preinsberger-Gyürüs Flóra (3.o)

Felső tagozaton 5.-6. osztályban I. helyezést ért el: Rouchon Dorián (5.o), II. helyezés: Molnár Julianna (6.o), III. helyezés: Németh Boglárka (6.o).

7.-8. osztályban I helyezést ért el: Palánk Vanessza (8.o), II. helyezés: Németh Liza (8.o), III. helyezés: Kovács Zoé (7.o)

Hála a Mennyei Atyának az alkotóverseny pillanataiért, hogy létrejöhetett, és a művészetet szerető gyerekeket megajándékozhatta.

Marton Katalin főszervező, szaktanár

Alkotóverseny 2019
« 1 A 6 »

 

 Comments are Closed

^