Egyházmegyei versenynap

Huszadik alkalommal tartottuk meg iskolánkban az Egyházmegyei Versenynapot 2018. április 27-én, amelynek keretében délelőtt az óvodások és alsó tagozatos diákok a Békefi Antal népdaléneklési versenyen szebbnél szebb népdalokat adtak elő.

A versenynapra egyházmegyénk hat iskolájából érkeztek hozzánk tanulók, akik magyar nyelvből és informatikából mérték össze tudásukat. Közben a futballbajnokság is megkezdődött, amelyen ezúttal hét csapat vett részt.

A Békefi Antal népdaléneklési versenyt nyolcadik alkalommal szervezte meg iskolánk. Énekelni szerető és tudó óvodások és alsó tagozatos kisdiákok jelentkeztek Szombathelyről és környékéről. Az eseménynek ismét könyvtárunk adott otthont, ahol a kisgyermekek rangos szakmai zsűri – Németh Endréné Békefi Zsuzsanna, Pálköviné Békefi Cecília és Tanai Erzsébet – előtt mutathatták meg tudásukat.

Eredmények:

  1. kategória – óvodások
arany minősítés intézmény
Varga Tóth Anna Brenner
Tóth Adél Maros utcai Óvoda
Soós Márk Pipitér Óvoda
ezüst minősítés intézmény
Márkus Csenge Pipitér Óvoda
Szabó Fanni Kata Hétszínvirág Óvoda
Takács Eszter Benczúr Gyula utcai Óvoda
Vadvári Sára Szivárvány Óvoda

 

  1. kategória – óvodások
bronz minősítés óvoda
Illés Montika Izabell, Tasnádi Luca Weöres Sándor Óvoda
Farkas Alexander, Polgár Tímea Hétszínvirág Óvoda

 

III.             kategória – alsó tagozatosok 1-2. osztály

arany minősítés intézmény
Dragovics Imola Oladi Simon István Utcai Ált. Isk.
Gálos Domonkos Brenner János Általános Isk.
Horváth Kata Bolyai János Gyakorló Ált. Isk.
Kecskés Loretta Míra Felsőcsatári Ált. Isk.
Pataki Erika Derkovits Gyula Ált. Isk.
Vannesson Kyra Dr. Tolnay Sándor Ált. Isk.
Vaskó Rebeka Eszter Dr. Tolnay Sándor Ált. Isk.
ezüst minősítés intézmény
Bors Ivett Bercsényi Miklós Ált. Isk.

 

  1. kategória: alsó tagozatosok 3-4. osztály
arany minősítés intézmény
Böndicz Bíbor Apponyi Albert Ált. Isk.
Ernyey Orsolya Reményik Sándor Ált. Isk.
Kaposi Fanni Dr. Tolnay Sándor Ált. Isk.
Németh Csaba Dr. Tolnay Sándor Ált. Isk.
Szakmári Luca Paragvári Ált. Isk.
ezüst minősítés intézmény
Dorizza Lisa Stella Felsőcsatári Ált. Isk.
Steiner Bonita Bercsényi Miklós Ált. Isk.

 

A népdaléneklési verseny mellett ismét anyanyelvi, informatikai versenyt is tartottunk az egyházmegyénkben működő egyházi fenntartású iskolák tanulóinak, de természetesen a nagy izgalmakat tartogató futballtorna sem maradhatott el. A diákok hat iskolából érkeztek, a brenneresek versenyen kívül indultak. A nap végén Dr. Székely János megyéspüspök köszöntötte a diákokat, tanáraikat. Megköszönte a pedagógusok áldozatos munkáját, a tanulók lelkesedését, majd emlékeztetett arra, hogy a Jóisten mindnyájunkban egy kincset rejtett el. A feladatunk pedig, hogy ezt a kincset megtaláljuk, csiszoljuk, vigyázzunk rá. Ezek a versenyek alkalmat teremtenek arra, hogy fény derülhessen ezekre a bizonyos kincsekre.

Informatika verseny: 7. évfolyam

  1. Czupor Anna – Szent Benedek Általános Iskola Celldömölk
  2. Marton Ádám – Szent Imre Általános Iskola Jánosháza
  3. Stipkovits Medárd – Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium Kőszeg

Versenyen kívül: Hortobágyi Tamara – Brenner János Általános Iskola

Informatika verseny:  8.évfolyam

  1. Kovács Konstantin – Szent Imre Általános Iskola Jánosháza
  2. Kiss Gergely – Mindszenty József Általános Iskola Zalaegerszeg
  3. Kerecsényi Ákos – Szent Benedek Általános Iskola Celldömölk

Versenyen kívül: Magda Donát – Brenner János Általános Iskola

Anyanyelvi verseny: 5. osztály

  1. Seregélyes Mária – Mindszenty József Általános Iskola Zalaegerszeg
  2. Bende Zsóka Dorottya – Szent Benedek Általános Iskola Celldömölk
  3. Marton Dorka – Szent Imre Általános Iskola Jánosháza

Versenyen kívül: Csontos Boglárka, Csontos Ármin – Brenner János Általános Iskola és Gimnázium

Anyanyelvi verseny: 6. osztály

  1. Bezzeg Balázs – Szent Benedek Általános Iskola Celldömölk
  2. Németh Míra – Reményik Sándor Általános Iskola Szombathely
  3. Nagy Lili – Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium Kőszeg

Versenyen kívül: Horváth Márk Sándor, Fülöp Zoltán – Brenner János Általános Iskola és Gimnázium

Anyanyelvi verseny: 7. osztály

  1. Paluska Mátyás – Szent Benedek Általános Iskola Celldömölk
  2. Bukits Balázs – Reményik Sándor Általános Iskola Szombathely
  3. Borsics Anna – Reményik Sándor Általános Iskola Szombathely

Versenyen kívül: Nagy Gergely, Kiss Mihály – Brenner János Általános Iskola és Gimnázium

 

Anyanyelvi verseny: 8. osztály

  1. Rózsás Ráhel Írisz – Szent Imre Általános Iskola Jánosháza
  2. Lenner András – Szent Benedek Általános Iskola Celldömölk
  3. Molnár Kata – Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium Kőszeg

Versenyen kívül: Nádor Liza, Bakk Sára – Brenner János Általános Iskola és Gimnázium

 

Futballtorna:

1. helyezés: Szent Benedek Általános Iskola Celldömölk

2. helyezés: Brenner János Általános Iskola 2. csapata

3. helyezés: Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Zalaegerszeg

 

Gólkirály: Mecséri Péter Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Zalaegerszeg

 

Szöveg: H.Pezenhófer Brigitta

Egyházmegyei versenynap_2018
« 2 A 19 »


Comments are Closed

^