JÁrtÁl ZÁnkÁn? MI IGEN 😊
Beszámoló az Erzsébet-tábori élményekről
A zánkai Erzsébet-táborban tölthettünk el – a 6.m, 6.n és a 7.m, 7.n osztályosok – 3 remek napot tanárainkkal 2025. szeptember 15. és 17. között. Vonatunk reggel 8-kor indult, és már délelőtt a táborban voltunk. Mikor megérkeztünk mindenki felkapta a cuccait és sietett a szállásra, hogy elfoglalhassuk a szobákat. Remek kis csapatok jöttek létre, 6-8-10 fős szobákban lettünk elszállásolva.
Az első nap hadászati bemutatóval és airsoft gyakorlatokkal indult néhányunknak, ahol kipróbálhattunk taktikai feladatokat, homokzsákcipelést, VR szemüveget és ügyességi feladatokban vettünk részt. A csapat másik fele lesétált a strandra és focizott vagy fagyizott a parton, volt olyan osztály, amelyik ekkor hajókázott a Balatonon. Délután a 6. osztályosoknak remek szórakozás volt a kutyabemutató és a mozi. Egyik csapat a Vadrobot, a másik Az Agymanók c. filmet nézhette meg. Nagyon kedves és tanulságos történetek voltak, bár már többen is láttuk ezeket, mégis jól szórakoztunk. Vacsora után, első este a rengeteg készülődés után egy remek Henn koncerttel zártuk a napot. 😊 Vagy ha nem is zártuk, de a szobánkba vonultunk vissza. Éjszaka is sokat beszélgettünk, nevetgéltünk, este sokáig játszottunk.
A második nap reggeli után többeknek a Szent Imre és a Szent Erzsébet hajón való utazással és nézelődéssel telt a délelőttje. Délután kicsit szemerkélt az eső, így voltak, akik egy közös teremben társasozhattak, csocsózhattak vagy léghokizhattak, és voltak akik egy UNICEF előadást hallgattak meg. Ebéd után a délutáni program a 6. -asoknak Bogárshow volt, ahol érdekes bogarakat ismerhettünk meg testközelből, a 7.-esek „Együtt Zsonghattak” egy játékos vetélkedőn. Ezen a napon még fizikai-kémiai játékos kísérleteket is megnézhettünk, sokat tanultunk ebből. Este disco várt minket, amire többen nagyon készültek, ez is feldobta az esténket.
A harmadik napon a 6.-asok már reggeli után hazaindultak, a hetedikesek között még délelőtt méta, foci és számháború zajlott. Az étkezés is remek volt: finom pizzát, makarónit és rántott húst is ehettünk, így az ellátásra sem lehetett panasz.
Összességében a tábor kiváló közösségépítő volt.
Szórakoztató programokkal, érdekes élményekkel és barátságos légkörrel telt három napot tölthettünk el Zánkán, amelyet biztosan sokáig emlegetni fogunk.
Köszönjük tanárainknak a sok munkát és gondoskodást, aminek köszönhetően ilyen remek programokon vehettünk részt.
Morosits Eszter – (a 6. m,n, 7.m,n osztály diákjai beszámolóiból)

Comments are Closed