november, 2023
Jelenleg hónapok szerint tallóz...
TÁJÉKOZTATÓ A BOLDOG BRENNER JÁNOS ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN
Szeretettel hívjuk és várjuk a leendő 1. osztályos gyermekek szüleit a szombathelyi Boldog Brenner János Általános Iskolába
2023. november 16-án, csütörtökön 17 órakor.
Helyszín: az iskola Táncsics Mihály u. 48. szám alatti épülete. (Bejárat a Brenner Tóbiás krt. felől.)
A tájékoztató során bemutatjuk iskolánkat, ismertetjük Önökkel a jelentkezési feltételeket, a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat.
A januártól folytatódó iskolaismertető programokról később tájékoztatjuk a kedves érdeklődőket.
ELÉRHETŐSÉGEK
Szombathely, Táncsics Mihály u. 48.
Tel.: 94/505-212
www.brenner.martinus.hu
Ó, Szent Márton püspök példaképünk…
Egyházmegyénk védőszentjéről emlékeztek meg a Brenner iskola diákjai november 9-én a Don Bosco Művelődési Házban. A 8.N osztály diákjai színdarabot adtak elő a Szent életéről nagy sikerrel, amelyet közel ezer néző tekintett meg. A három előadásra nemcsak az intézmény tanulói és pedagógusai, hanem a város nagycsoportos óvodásai és kísérőik is szép számmal érkeztek.
A gyerekek átélt játéka felidézte Szent Márton életének főbb mozzanatait a Sulpicius Severus által írt életrajz alapján. A látványos előadást zenei betétek, díszletek és korhű jelmezek is színesítették.
A darabot Rátkai Imréné és Tangl Lászlóné tanárnők rendezték. A hangosítás, zenei bejátszások Mucza Béla tanár úrnak köszönhetők.
Hétpróbás rómaiak
Az 5.n osztály diákjai november 8-án egy időutazó játékon vettek részt az AGORA-ban, amely egy Szent Márton korabeli ókori „miniváros” díszletei között játszódott. Az időutazás során felidéztük az ókori Savaria életét, az itt élt emberek és gyermekek mindennapjait. Az ügyességi játékokból álló, szórakoztató, interaktív foglalkozáson „jártunk” a római fórumon, bepillanthattunk a helytartói palotába, ahol egy padlót díszítő, félig kész mozaik befejezésében segédkezhettünk. Ezután a kereskedők és a fazekasok munkáját is szemügyre vehettük, megállapítottuk több-kevesebb sikerrel, hogy a kiállított edények és tálak közül melyek készültek Szent Márton korában, és megtudtuk, hogy milyen praktikákkal különböztették meg a kereskedők, melyik áru honnan érkezhetett. A város alatt húzódó kanyargós csatornarendszer „tisztítását” is vállaltuk, összegyűjtöttük a kis rágcsálókat és békákat, amik akadályozták a víz szabad áramlását. Ezt követően a császári fürdő tetején huhogó baglyot is elkergettük néhány jól irányzott dobással. Az egyik állomáson Szent Mártonról hallhattunk az előadótól, és az életét felelevenítő mágnesfigurákat tehettük ismereteink alapján a helyükre.
A kaland végén a 7 próbatételt sikeresen teljesítő gyerekek jutalomban részesültek; vagyis az összegyűjtött érmék közül egyet megtarthattak emlékbe.
Morosits Eszter – osztályfőnök, történelem tanár