Szent Márton köpenye betakarja Európát

Az a megtiszteltetés érte iskolánk 7.a osztályát, hogy kézbe vehette a világ legnagyobb Szent Márton mai köpenyének egy darabját. A több mint 1200 darabból álló köpenyt a 102. Német Katolikus Nap alkalmából Stuttgartban készítették. Az “osszuk meg a köpenyt” jelmondat szellemiségében számos iskolai-, és ifjúsági csoport, illetve plébánia készítette el a lepel darabjait. Egy karitász által szervezett műhelymunka alkalmával ezekből állt össze a hatalmas, 300 méter hosszúságot is meghaladó köpeny. A Szent Márton Európai Kulturális Útvonal Magyarországi Tanácsa jóvoltából iskolánk diákjai vehették Magyarországon először kezükbe ezt a szimbolikus ruhadarabot, melynek segítségével közelebb hozható Szent Márton története és szellemisége az emberekhez. A köpenyt különböző szervezetek között osztották szét, így jutott egy darabja hazánkba. Bízunk benne, hogy ezzel a kezdeményezéssel is hozzájárulunk Szent Márton üzenetének terjesztéséhez: a jelenlegi európai életben való közösség élményéhez.

Az osztályról készített fénykép egy részlete lesz az Európa minden részéből visszaküldött képekből alkotott fotokollázsnak, melyet Szent Márton napon tesznek közzé a németországi Rottenburg-Stuttgarti Egyházmegyében.

 

Molnárné Dr. Magyar Gabriella

osztályfőnökComments are Closed

^