A bérmálás szentségében részesültek nyolcadikosaink

2022. június 11-én, szombaton délután 15 órakor kezdődött a 8.a és 8.b osztályos diákjaink bérmálási szentmiséje, amelynek főcelebránsa dr. Székely János megyéspüspök volt. Az oltárnál szolgált Császár István, általános helynök és Köbli Tamás, iskolalelkész is.

Diákjainkat a bérmálás előtti napokban Filoména és Lujza nővér mellett az osztályfőnökök – Karagityné Geiger Szilvia és Pócza Tímea –   kísérték el és támogatták a lelkigyakorlaton, nekik is köszönetet mondtak a fiatalok, de hálát adtak szüleikért, családtagjaikért, tanáraikért, valamint az iskolában dolgozókért.

Dr. Székely János megyéspüspök szentbeszédében három fontos üzenetet emelt ki, figyelmeztetve a fiatalokat arra, hogy a bérmálás szentsége megerősít a hitben, az alázatban és a jóra való törekvésben.

Külön köszönet iskolánk gimnazista tanulóinak: Ernyey Júliának, Gaspari Dórának és Nagy Gergelynek (11.n), akik zenei szolgálatukkal még meghittebbé varázsolták az ünnepet.Comments are Closed

^