A legjobb száz között a Brenner Gimnázium!

Nagy büszkeséggel tölt el minket, hogy a 100 legjobb gimnázium közé jutott be a Boldog Brenner János Gimnázium!

Kilencedik alkalommal készítette el a HVG – a már több mint tíz éve megjelenő, felsőoktatási rangsorokat tartalmazó Diploma-kiadványok mellett – a legjobb középiskolák listáját. A kiadványt a középiskolák képzésének minősége alapján állították össze: figyelembe vették a kompetenciamérések adatait és a négy kötelező érettségi tárgy eredményét valamint a felsőfokú képzésre bejutáshoz szükséges emelt szintű vizsgák iskolánkénti arányát.

Idén húsz egyházi fenntartású intézmény van a legjobbak között, közülük 15 katolikus, három református és kettő evangélikus.

Különösen is jól sikerültek intézményünkben a kompetenciamérések: matematikából az 56., míg szövegértésből a 36. helyen végeztünk.

Büszkék vagyunk diákjainkra és a pedagógusainkra, hiszen nélkülük ez az eredmény nem születhetett volna meg!Comments are Closed

^