MÁJUS TIZEDIKÉN VÁRJUK ÚJRA 9-11. OSZTÁLYOS DIÁKJAINKAT!

2021. május 10-én indul újra a jelenléti oktatás a középiskolákban, így iskolánk gimnáziumi tagozatának 9-11. évfolyamain is. Az operatív törzs döntött arról, hogy idén is csak írásbeli érettségi vizsga lesz, jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök a közrádióban.

A bölcsődék, az óvodák 2021. április 19-től nyithatnak és az általános iskolások is ekkortól térhetnek vissza az iskolapadba.

Csak írásbeli érettségi lesz, azonban megtartják az előre hozott vizsgákat – mondta Maruzsa Zoltán oktatási államtitkár. Szóbeli vizsga csak ott lesz, ahol nincs írásbeli. Gimnáziumunk esetében ez a döntés a katolikus hittan tantárgyból középszintű érettségi vizsgára jelentkezett végzőseinket érinti. Egy helyiségben 10 fő tartózkodhat maximum az írásbeli vizsgák alatt, a tavalyi egészségügyi szabályok idén is érvényesek lesznek – emelte ki az államtitkár.

 

 Comments are Closed

^