Az Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny győztesei

Az Eötvös Loránd Fizikai Társulat rendezésében május 25-26-27-én Győrben tartották a
XXIX. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny országos döntőjét. Iskolánkból Kovács Gergely és Kiss Mihály jutott be az iskolai és a megyei forduló után a döntő megmérettetésre, ahol I. helyezést értek el! A verseny szombaton 8-tól 15 óráig tartott, és öt fordulóból állt. A feladat tehát sokszínű volt, számolás és tesztkérdések, majd fizikai mérő kísérlet, jelenség értelmező feladat és végül fizikatörténet James Watt és Öveges József életéről, munkásságáról. A versenyt megelőző és követő programok külön élményt jelentettek a versenyzőknek. A szervezők figyelmessége mindenre kiterjedt. Zökkenőmentes volt a program, az ellátás. Köszönet a szervezőknek, hogy lehetőséget teremtenek a Kárpát-medence fizikát szerető diákjainak. A sokrétű díjazás, a sok díjazott is jelezte, hogy a versenyzés mellett a találkozás, a fizika művelésének élménye volt ez valójában.

Gratulálunk iskolánk két győztes tanulójának, akik már korábbi versenyeken is megcsillogtatták tehetségüket, és eredményeikkel erősítették iskolánk jó hírét!

Köszönjük, és gratulálunk!

Vida Mária felkészítő szaktanár, munkaközösség-vezetőComments are Closed

^