Zágrábban jártak cserkészeink

A zágrábi Zrínyi Miklós magyar cserkészcsapat meghívására 2019. május 18-19-én Zágrábba utaztak a szombathelyi cserkészek. A meghívást Hergovich Katalintól, iskolánk volt diákjától és cserkészétől kaptuk, aki jelenleg Zágrábban él és tanít angol nyelvet, és ott is aktívan cserkészkedik. A 42 hazai cserkészből két kivétellel iskolánk tanulói alkották a csapatot, a Szily János, a Sík Sándor és a Hunyadi cserkészcsapatot képviselve.
Szombaton délelőtt Száva parti túrával és bográcsgulyás-főző versennyel vette kezdetét a találkozó. Majd ebéd után cserkészismereti akadályverseny és tábortűz erősítette a csapatok közötti kapcsolatépítést.
Vasárnap délelőtt magyar nyelvű szentmisén vettünk részt a 800 éves, gótikus Szent Márk-templomban. Ezután egy városismereti akadályversenyen, vegyes, zágrábi-szombathelyi versenyőrsök járták be és fedezték fel Zágráb történelmi belvárosát. Az ebéd csevap volt, amit a zágrábi magyarok kultúrházában, az Ady Körben fogyasztottunk el.
A hétvége gyorsan elrepült, a viszontlátás reményével és ígéretével váltunk el, és indultunk haza.
Szöveg: Nagylaki András
Fotó: Nagylaki András, Balázs Piri Zoltán
Zágrábban jártak a cserkészek
« A 3 »


Comments are Closed

^