675 diák imádkozta együtt a rózsafüzért iskolánkban

Az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű kezdeményezéshez csatlakozva 2018. október 18-án, 9 órától fél 10-ig közösen imádkoztuk a rózsafüzért diákjainkkal. Ezen a napon a második tanítási óra felénél Filoména nővér vezetésével a rádión keresztül a Világosság rózsafüzérét mondtuk el a világ békéjéért és egységéért.

A kezdeményezés keresztény közösségektől, Venezuelából indult: miközben 2005 nyarán gyermekek közösen imádkozták a rózsafüzért, a mellettük lévő asszonyok kézzelfoghatóan érezték a Szűzanya jelenlétét. Napjainkra nemcsak Dél-Amerikában, hanem szerte a világon elterjedt ez a kezdeményezés. Kiinduló gondolata az a Szent Pio atyától származó gondolat, hogy „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni”.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia megbízásából az Országos Lelkipásztori Intézet hívott minket idén is erre a szép cselekedetre. Adja meg a Jóisten, hogy imánk meghallgatásra találjon!

Büszkék vagyunk Rátok, kedves diákjaink, hogy így is tanúságot tettetek hitetekről!

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért
« 1 A 2 »


Comments are Closed

^