Először szerveztünk véradást iskolánkban!

A 2017-2018-as tanév utolsó felső tagozatos szülői értekezletének estéjén véradást szerveztünk a Vöröskereszttel iskolánkban.

A véradásnak a segítségnyújtás mellett komoly előnyei is vannak. A vérvételt megelőző kontroll olyan alapos, hogy megfelel egy féléves orvosi vizsgálatnak. Egyetlen csepp ujjból vett vérből megállapítják, hogy vérszegények vagyunk-e, és milyen a vércsoportunk. A véradás nemcsak csökkenti a vérben lévő vasszintet, hanem ösztönzőleg is hat a csontvelő számára, inger új, friss vörösvértestek képzésére. Azok között, akik rendszeresen, félévente adnak vért, 88%-kal csökken a szívinfarktus és a stroke kockázata.

Köszönjük azoknak a szülőknek, tanároknak és hozzátartozóknak, akik ezen az estén vért adtak és így megmentettek vérükkel három életet!

Szöveg: H.Pezenhófer BrigittaComments are Closed

^