Rendhagyó irodalom óra iskolánkban

2018. április 10-én az 1990-ben alakult Tarisznyások együttes tette felejthetetlenné a délelőttöt diákjaink számára az “Olvasás hete” rendezvényünk keretében. Az együttes megalakulását követően versekhez kezdett saját zenéket írni. A verseket a magyar költészet szinte kimeríthetetlen kincsestárából merítik.  Weöres Sándor, Petőfi Sándor, Kányádi Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Osvát Erzsébet,  Zelk Zoltán, Csoóri Sándor, Tarbay Ede, Szalai Borbála, Hajnal Anna, Donászy Magda, Dénes György költészete mellett fontosnak tartják a Vas megyében született, itt élt vagy élő költők (Weöres Sándor, Gazdag Erzsi, Balogh József, Devecsery László) verseinek megzenésítését, megismertetését, folyamatos műsoron tartását is. A színes repertoárból hallhattak tanulóink másfél órás koncertet Kiss Attila, Pados Zsolt és Molnár András előadásában.

Tarisznyások_2018
« A 5 »

Cikk: Virágné Geiszler Éva

Fotó: Vámosi Áron 10.n

Comments are Closed

^