Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepe – Katolikus nőnap iskolánkban

2018. április 10-én ünnepelte a Katolikus Egyház Gyümölcsoltó Boldogasszonyt, amely Jézus fogantatásának, illetve a születése hírüladásának főünnepe. Eredetileg március 25-én tartjuk e jeles napot, de idén áthelyezett, áttett ünnepnap, mivel Gyümölcsoltó Boldogasszony napja, március 25-e egybeesett virágvasárnappal.

Iskolánkban már hagyomány, hogy ezen a napon az intézményünkben dolgozó férfi kollégák imával és egy szál virággal köszöntik a női dolgozókat. Így a nagyszünetben a kápolnában gyűltünk össze mindnyájan, hogy köszöntsük a Szent Szüzet, aki méhébe fogadta Jézust. Englert Zsolt és Pete Polgár Máté atya köszöntő szavai után egy-egy szál virágot kaptunk, majd megvendégeltük a figyelmes férfi kollégáinkat.

„Áldott vagy Szűz Mária, ki szüzességed sérelme nélkül a Megváltónak anyja lettél.”

Nőnap_2018
« A 4 »

Szöveg és fotó: H.Pezenhófer Brigitta

 Comments are Closed

^