Kiürítési gyakorlat iskolánkban

Kiürítési gyakorlatot tartottunk iskolánkban, amely évente minden oktatási intézmény számára kötelező. 2018. március 8-án a Táncsics Mihály utcában közlekedők arra lettek figyelmesek, hogy iskolánk udvarán három tűzoltóautó, mellette egy magasból mentő gépjármű állt meg. Szerencsére, csak kiürítési próbát tartottak a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság munkatársai, nem történt valós tűzeset. Tanulóink négy perc alatt hagyták el az épületet, közben pedig zajlott a bent rekedt diákok kimentése, illetve az ablakból mentést is gyakorolhatták a lánglovagok. A kiürítési próba része volt a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Műveleti Szolgálat úgy nevezett helyismereti-begyakorló gyakorlatának.

Kiürítési gyakorlat_2018

Szöveg és fotó: H.Pezenhófer Brigitta

 

 

 Comments are Closed

^