„Tiéd a Szó-Tár” országos szótárhasználati verseny

A Grimm Kiadó által szervezett nyelvi versenyen 2674 csapat indult 5 idegen nyelv 12 kategóriájában, több, mint 10.000 fővel. Az elődöntőket követően az adott régión belül kategóriánként a legjobb 8 csapat juthatott tovább a regionális döntőkbe, amit 8 helyszínen –köztük iskolánkban is- alkalmanként 350–400 fő részvételével rendeztek meg. A regionális döntőn indulókból már csak kategóriánként 1-1 csapat jutott tovább a szegedi országos döntőbe. Itt a legjobbakat 98 csapattal 422 fő képviselte, iskolánkból 4 csapat vett ezen részt, remek eredményekkel:

III. helyezés: Ádám Ágoston, Éder Máté, Kiss Mihály (5.m) – angol gyerekszótár 5-8. évf. kategória (felkészítő: Vassné Szilvágyi Mónika)

V. helyezés: Andor Júlia, Éder Annamária, Jánny Lili, Pásztory Anna (8.a) – angol tanulószótár 5-8. évf. kategória (felkészítő: Vassné Szilvágyi Mónika)

V. helyezés: Gyenese Jakab, Kovács Ádám, Hajba Szabolcs, Márovics Kata (4.b) – angol gyerekszótár 3-4. évf. kat. (felkészítő: Örkényi Emőke)

VIII. helyezés: Ernyey Júlia, Magyar Júlia, Bertók Izabella, Vágner Henriett (5.n) – német gyerekszótár 5-8. –évf. kat. (felkészítő: Németh Roland)

Nagyszerű díjaknak is örülhettek a diákok: a III. helyezett csapat összesen 60.000,- forint értékű Alexandra könyvutalványt ill. iskolánk könyvtárának 50.000,- forint értékben Grimm-szótárokat kap ajándékba. Az országos döntő résztvevői 30.000,- Ft értékű Grimm-könyvutalványt kapnak ajándékba.

Cikk, fotó: Vassné Szilvágyi Mónika

Tiéd a szó-tár 2016


Comments are Closed

^