Irodalmi vetélkedő – A Pál utcai fiúk

Boka János komolyan nézett maga elé a padra, és most először kezdett derengeni egyszerű gyereklelkében a sejtés arról, hogy tulajdonképpen mi is az élet, amelynek mindnyájan küzdő, hol bánatos, hol vidám szolgái vagyunk.”          

 Az Agora Szombathelyi Kulturális Központ idén egy újabb irodalmi verseny ötletével állt elő. A városi általános iskolák 5. osztályosai számára megrendezte A Pál utcai fiúk vetélkedőt. Iskolánk 5. n osztályából három csapat is jelentkezett a versenyre. A regénnyel kapcsolatos játékos feladatok, rejtvények és torpedó játék tették izgalmassá a délutánt. Volt szereplő és helyszínfelismerés, filmrészletre való visszaemlékezés, jelenetek visszaidézése. Diákjaink szép eredménnyel szerepeltek: az 1., 2. és 4. helyet sikerült megszerezni a vetélkedőn.

  1. helyezett csapat: Gaspari Dóra, Ernyey Júlia, Nagy Gergely
  1. helyezett csapat: Szita Marcell, Kovács Gergely, Fekete Máté
  1. helyezett csapat: Nagylaki Dorottya, Nagy Luca, Tóth Boglárka

Mindannyiuknak gratulálunk!

Morosits Eszter

Irodalmi vetélkedő – A Pál utcai fiúk 2016
« A 2 »


Comments are Closed

^