Énekkaros diákjaink jutalomkirádulása

2016. május 17-én, kedden iskolánk énekkara és kiemelkedően teljesítő tanulói jutalomkiránduláson vehettek részt Győrben.

A délelőtt folyamán Kaszás Csaba 5. évfolyamos papnövendék mutatta be a szemináriumot és beszélt az ottani életről, mindennapokról. Az intézmény kápolnájában közösen énekeltünk a Szűzanya tiszteltére, a Brenner-teremben pedig együtt imádkoztunk Brenner János boldoggá avatásáért.

A győri székesegyház történetével és kincseivel ismerkedtünk a délelőtt hátralévő részében. A könnyező Szűz kegyképét, Szent László királyunk hermáját, Boldog Apor Vilmos püspök atya sírját tekintettük meg. Mindhárom ereklye történetét hallhattuk Tálos István nyugdíjas sekrestyés tolmácsolásában.

Délután az állatkertbe látogattunk, ahol sok különleges állatot és növényt csodálhattunk meg. A kissé borongós idő ellenére mindenki nagyon jól érezte magát. Tartalmas napot töltöttünk együtt és nem csak hitben hanem új ismeretekben is gazdagodtunk.

Szöveg: Virágné Geiszler Éva

Fotó: Lendli Erzsébet

Énekkaros diákjaink jutalomkirándulása 2016
« A 5 »


Comments are Closed

^