Gyermekkönyvnapi akadályverseny a Neumann iskolában

A nemzetközi gyermekkönyvnapot 1967 óta tartják világszerte április 2-án, Hans Christian Andersen dán meseíró születésnapján. E naphoz kapcsolódva rendez a szombathelyi diákok számára versenyt évről-évre  a Neumann János Általános Iskola Könyvtára.
Most is, mint mindig, egy kortárs magyar regény köré épült a vetélkedő. Ezúttal az Időfutár című, méltán népszerű regény első kötetéhez kapcsolódtak a feladatok. Iskolánkból két korcsoportban, összesen négy csapat nevezett a versenyre. A felkészülési időszakban a regényben szereplő Sigray Jakabról és Kempelen Farkasról készítettek tablót, az akadályversenyen pedig az olvasmány ismeretéről mérték össze tudásukat a versenyzők.
Diákjaink kiváló ereményeket értek el.

Az 5-6. osztályos korcsoportban:
1. helyezett  az 5.m osztályosokból álló csapat – Puhr Mátyás, Vági Katalin, Zsugonits Hanna
2. helyezett az 5.n osztályosokból álló csapat – Bakos Dominik, Mehlhoffer Hanna, Nagy Luca

7-8. évfolyamon:
1. helyezett a 7.n osztályosokból álló csapat – Ádám Rozina, Gyarmati Sára, Gyenese Anna
2. helyezett a 8.n osztályosokból álló csapat – Fogl Noémi, Hábetler Annamária, Plander Csenge
A szép sikerekhez szeretettel gratulálunk!

Iványiné Nagy Kinga

Gyermekkönyvnap 2016


Comments are Closed

^