Szép teljesítmény, 10. hely az országos döntőn!
Iskolánk a sikeres körzeti és vármegyei fordulók során jogot szerzett, hogy Vas vármegyét
képviselje a III. korcsoportos fiú labdarúgás Diákolimpia országos döntőjében. A 3 napos
rendezvénynek Kaposvár adott otthont 2026. május 15-17. között.
A küzdelmek során 20 csapat feszült egymásnak, a szombati napon a csoportmeccsek zajlottak. Iskolánk a Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium, a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola és a Siófoki Beszédes József Általános Iskola legjobbjaival mérkőzött meg. Az időjárási
körülmények nagyon rosszak voltak, egész nap szakadó esőben kellett a fiúknak helytállniuk. A délelőtt folyamán 1 döntetlennel és egy győzelemmel kezdtünk, délután viszont nem jött ki
a lépés csapatunknak. Rengeteg helyzetet hagytunk ki, valamint a sorsolás sem volt kegyes hozzánk, mivel az utolsó mérkőzést kellett játszanunk. Itt a pálya már alkalmatlan volt a
focihoz, inkább vízilabda mérkőzésre hasonlítottak a körülmények.
A csoportban így a 3. helyet sikerült megszerezni, így másnap a 9-12. helyért küzdhettünk meg vasárnap. Az elődöntőben a Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolát sikerült legyőznünk, míg a 9. helyért zajló döntőben egy szoros mérkőzésen maradtunk alul a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézményével szemben. Sajnos
vasárnap is igaz volt ránk, hogy nagyon szépen és jól futballoztunk, de megszámlálhatatlan mennyiségű helyzetet hagytunk ki, a focit pedig gólra játszák.
Összességében a fiúk nagyon jól játszottak és a zord időjárási körülmények ellenére is fáradhatatlanul küzdöttek és méltón képviselték iskolánkat, valamint Vas vármegyét. A következő tanévben megpróbálunk fejlődni és a mostanihoz hasonló vagy akár még jobb eredményt elérni.
A csapat játékosai: Bárdics Mirkó János (5M), Csergőffy Ákos Péter (6A), Halmosi Medox (6A),
Kovács Barnabás (7N), Mándli Marcell Szabolcs (6M), Németh Ádám (7M), Papp Olivér (6N)
Pluska Witold (6M), Sebestyén Kolos (5M)
A csapat edzői Szeiler Bálint és Joó Csanád Sebestyén testnevelő tanárok voltak.

Comments are Closed