május, 2026

Jelenleg hónapok szerint tallóz...

 

Határtalanul kirándulás Erdélyben

Iskolánk 7.m és 7.n osztályos tanulói 2026. április 26–30. között vettek részt a Határtalanul! program keretében szervezett erdélyi kiránduláson. Az öt nap során diákjaink számos történelmi és természeti nevezetességet fedezhettek fel, miközben rengeteg közös élménnyel gazdagodtak.

Az utazás első állomása a határátkelés után Nagykároly volt, ahol városnézésen vett részt a csoport. Ezt követően a különleges sziklaformációiról ismert Sárkányok kertje következett, ahol egy rövid séta során csodálhattuk meg a homokkő-konglomerát képződményeket. Az első napi szállás a festői szépségű Torockó településen volt.

A második napon megcsodálhattuk a lenyűgöző Tordai sóbánya föld alatti világát, ahol egy közel kétórás bányalátogatáson vettünk részt. Ezután következett a kirándulás egyik legizgalmasabb programja, a túra a Tordai-hasadék sziklafalai között. A napot Kolozsvár városnézése zárta.

A harmadik napon a csoport Szováta településre látogatott, ahol kellemes sétát tettünk a híres Medve-tó körül. Ezután Korond következett, ahol a népművészeti vásárban sokan vásároltak emléktárgyakat és ajándékokat. Farkaslakán átutazva délutánra Székelyudvarhelyre értünk, ahol sok szabad program tette lehetővé a pihenést és közösségépítést, a közös meccsnézés és bowlingozás mellett remek volt az esti hangulat.

A negyedik napon a festői szépségű Gyilkos-tó környékét fedeztük fel. Ezután a csoport a lenyűgöző Békás-szoros sziklái között utazott át. A nap különleges állomása volt Csíkszentdomokos, ahol egy családi gazdaság életével ismerkedhettünk meg.

A kirándulás során nemcsak a látnivalók nyűgöztek le a minket, hanem a közösen eltöltött idő is sok élményt adott számunkra. A diákok fociztak, bowlingoztak, együtt néztek meccset, pihentek és sokat beszélgettek. Külön izgalmat jelentett, hogy az út során medvéket is láttunk.
Hazafelé a csoport még megállt Marosvásárhely városában, ahol a szecessziós Kultúrpalotát nézhettük meg, és még egy zenekari próbába is betekinthettünk. Élményekkel és emlékekkel gazdagodva tértünk haza.
A Határtalanul kirándulás minden résztvevő számára különleges élményt jelentett: a diákok nemcsak Erdély természeti és kulturális értékeit ismerhették meg, hanem közösségként is még közelebb kerültek egymáshoz.

Morosits Eszter és Vassné Szilvágyi Mónika – osztályfőnökök

Erdely_2026

 

 

Szép teljesítmény, 10. hely az országos döntőn!

Iskolánk a sikeres körzeti és vármegyei fordulók során jogot szerzett, hogy Vas vármegyét
képviselje a III. korcsoportos fiú labdarúgás Diákolimpia országos döntőjében. A 3 napos
rendezvénynek Kaposvár adott otthont 2026. május 15-17. között.
A küzdelmek során 20 csapat feszült egymásnak, a szombati napon a csoportmeccsek zajlottak. Iskolánk a Kiskunhalasi Református Kollégium Szilády Áron Gimnázium és Kollégium, a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, az Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola és a Siófoki Beszédes József Általános Iskola legjobbjaival mérkőzött meg. Az időjárási
körülmények nagyon rosszak voltak, egész nap szakadó esőben kellett a fiúknak helytállniuk. A délelőtt folyamán 1 döntetlennel és egy győzelemmel kezdtünk, délután viszont nem jött ki
a lépés csapatunknak. Rengeteg helyzetet hagytunk ki, valamint a sorsolás sem volt kegyes hozzánk, mivel az utolsó mérkőzést kellett játszanunk. Itt a pálya már alkalmatlan volt a
focihoz, inkább vízilabda mérkőzésre hasonlítottak a körülmények.
A csoportban így a 3. helyet sikerült megszerezni, így másnap a 9-12. helyért küzdhettünk meg vasárnap. Az elődöntőben a Széchenyi Körúti Sportiskolai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolát sikerült legyőznünk, míg a 9. helyért zajló döntőben egy szoros mérkőzésen maradtunk alul a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kertvárosi Tagintézményével szemben. Sajnos
vasárnap is igaz volt ránk, hogy nagyon szépen és jól futballoztunk, de megszámlálhatatlan mennyiségű helyzetet hagytunk ki, a focit pedig gólra játszák.
Összességében a fiúk nagyon jól játszottak és a zord időjárási körülmények ellenére is fáradhatatlanul küzdöttek és méltón képviselték iskolánkat, valamint Vas vármegyét. A következő tanévben megpróbálunk fejlődni és a mostanihoz hasonló vagy akár még jobb eredményt elérni.

A csapat játékosai: Bárdics Mirkó János (5M), Csergőffy Ákos Péter (6A), Halmosi Medox (6A),
Kovács Barnabás (7N), Mándli Marcell Szabolcs (6M), Németh Ádám (7M), Papp Olivér (6N)
Pluska Witold (6M), Sebestyén Kolos (5M)

A csapat edzői Szeiler Bálint és Joó Csanád Sebestyén testnevelő tanárok voltak.

Orszagos_donto_2026

 

Szép sikerek az Alapműveleti Matematika Verseny döntőjében

Iskolánk tanulói kiemelkedő eredményeket értek el az Alapműveleti Matematika Verseny döntőjében. Az országos megmérettetésen évről évre több száz iskola és több ezer tanuló méri össze tudását, így már a döntőbe jutás is komoly teljesítménynek számít.

Csermelyi András 3.b osztályos tanuló nagyszerű teljesítménnyel az 5. helyen végzett, míg Ónodi Benedek 6.m osztályos diák a rangos 9. helyezést szerezte meg.
Az elért eredményekhez szívből gratulálunk, és további sok sikert kívánunk nekik a jövőbeni megmérettetéseken is!

A diákok felkészítő pedagógusai: Fekete Zita és Gyenesné Gojsza Mónika.
Büszkék vagyunk tanulóinkra, akik méltón képviselték iskolánkat a döntőben.

 

 

^