Nagyböjti pillanatok

A nagyböjt (lat. Quadragesima) szent idő, Jézus Krisztus negyven napi böjtölésének, majd kínszenvedésének emlékezete, amely hamvazószerdával kezdődik és húsvétvasárnapig tart. A nagyböjt napjainak száma Jézus pusztai böjtjéhez igazodik (vö. Mt 4,1-11; Mk 1,12-13; Lk 4,1-13). Mivel vasárnap a keresztény ember nem böjtölhet, a nagyböjt hamvazószerda és az első nagyböjti vasárnap közti hétköznapokból és a következő 6 hét hétköznapjaiból áll.

Iskolánkban a nagyböjti szent időt közös szentmisével kezdtük, amelyet dr. Székely János megyéspüspök atya mutatott be. A szentmisét követően diákjaink lelki programokon vettek részt: volt közös keresztút, szentségimádás, kiscsoportos foglalkozás, lelki bábelőadás a kicsiknek Kiss László atya vezetésével, különböző filmek megtekintése majd megbeszélése.

Biztatjuk a diákokat és a szülőket, hogy közösen is járják végig Jézusunk keresztútját az aulában.

Kurczina Teréz: Esés

Jézusunk, a nehéz kereszt
földre sújtott Téged;
Kínjaidtól együttérzés,
mi szívünkben ébred.

Bűnünk miatt látjuk Tested
föld porába hullva;
Gyengeségből elkövetjük
mégis-mégis újra.

Meggyötörten talpra állván
haladtál az úton;
Kitartásod szívünkben új
reménylángot gyújtson.

Lelkünk titkát jól ismerve
sem mondasz le rólunk;
Tetteidről hálatelten,
imádattal szólunk.

Maradj, Uram, segítségem
elesettségemben;
Rögös úton légy lámpásom,
lelkem el ne vesszen!

Hamvazószerda 2020
« A 3 »


Comments are Closed

^