Norbert Fernandes atya volt a vendégünk

Rendhagyó angolórán vehettek részt 9-11. évfolyamos diákjaink a múlt héten. Iskolánkban töltötte a délelőttöt a Szombathelyen időző Norbert Fernandes atya, az angliai Westminster Érsekséghez tartozó Wellyn Garden City plébánosa, a Stevenege-i esperesi kerület esperese. A rendkívül közvetlen és barátságos pap ellátogatott több nyelvórára is, ahol beszélt életéről, majd a diákok, tanárok kérdéseire válaszolt. Megtudhattuk többek között, hogy indiai felmenőkkel rendelkezik, beszéli a szuahéli nyelvet és nagyothallóknak is szokott szentmisét tartani. E tudásának tanúi is lehettünk, amikor a szentmisén az Eucharisztia liturgiáját jelnyelvet is használva mutatta be. Köszönjük Németh Roland tanár úrnak a szervezést, reméljük, hogy máskor is meglátogat bennünket Norbert atya! (A szentmisén készült élő videó részletek megtekinthetők a Brenner Faliújság facebook csoportban.)

Vassné Szilvágyi Mónika, az idegen nyelvi munkaközösség vezetője, szaktanár

Norbert Fernandes


Comments are Closed

^