Nunciusi szentmise iskolánkban

2019. október 9-én reggel nagy izgalommal gyülekeztek a 6.a, 6.b, 7.a és 7.b osztályos tanulók a kápolnában, hiszen ezúttal a reggeli szentmisét Michael August Blume SVD, apostoli nuncius mutatta be dr. Székely János megyéspüspökkel. A szentmisén koncelebrált Végerbauer Richárd, a Vatikáni Nagykövetség magyar titkára, Császár István általános helynök és Szár Gyula Gergely atya, iskolánk lelkésze is.

A pápai nagykövet szentbeszédében a missziós lelkületről elmélkedett: mindnyájunknak meg kell térnünk, mint Jónás prófétának, akiről a szentmise olvasmányában hallottunk, hiszen csak így tudjuk mások számára is átadni a hitet. Idézett az evangéliumból is: a megbocsátás és az irgalmas szív fontosságát emelte ki.

A szentmise végén nuncius úr és megyéspüspök úr egy-egy szentképet adott át a tanulóknak.

Nunciusi látogatás
« 1 A 2 »


Comments are Closed

^