Olvasás hete 2019

A Költészet Napja alkalmából az alsó tagozaton egész hetes programsorozaton vehettek részt a tanulók:

A balatonszárszói József Attila Múzeumban készült képekből folyamatos vetítés volt az aulában. (Szerkesztette Solymosi Benedek 4.a osztályos diák)

Április 8-án hétfőn: 15.30-tól nagy sikerű bábelőadás volt, „A hálátlan krokodikus”címmel, Kerényiné Horák Krisztina tanítónő szakköröseinek előadásában.

Április 9-én, kedden: 15.30 –tól Lendli Erzsébet tanítónő mesefilmeket vetített az aulában.

Április 11-én, csütörtökön, 15.30-tól volt az ünnepi műsor, és a versenyek (ezeken kb. 150 diák vett részt) eredményhirdetése.

Az ünnepséget közös versmondás nyitotta meg:

Hétköznapra erőt, munkát,
ünnepre parádét,
kéményfüstben disznósonkát,
zsebbe csokoládét.

Trombitázó, harsonázó,
gurgulázó gégét,
vedd az éneket a szádba,
ne ceruza végét.

 

Díjátadás:

  1. „A négy madár” című olvasás verseny iskolai fordulójának eredményei:

A díjakat átadta Kinga néni, a verseny lebonyolítója:

Emléklapot kaptak: 3.c osztály, 3.a osztály és 4.b osztály csapatai

Díjazottak:

3.helyezett: 4.a osztály csapata: Östör Dorka, Zsugonits Nóra,Balaton Levente

  1. helyezett: 4. c osztály csapata: Frikk Mihály, Horváth-Feiner Lotti, Vámosi Vilmos
  2. helyezett: 3.b osztály csapata – Hegyi Dorottya, Maár Maja, Rettegi Ákos

 

  1. Az Olvasás hetére meghirdetett iskolai versenyek eredményei:

A zsűri Kovácsné Elek Hajnalka rajztanárnő volt:

  1. osztály: A feladat illusztráció készítése a Buba éneke című dal alapján.

3.helyezett: Varga Luca 1.a

  1. helyezett: Gombás Jázmin 1.b
  2. helyezett: Kovács Izabella 1.c

 

  1. osztály: Az okos kos története alapján rajz készítése volt a feladat

3.helyezett: Kovács Luca Bíborka 2.a

2.helyezett:Antal Zoé Lara 2.a

1.helyezett: Sinkó Katalin 2.b

 

  1. osztály: Képregény készítése volt a feladat

3.helyezett:Horváth Írisz Judit 3.a

2.helyezett:Rettegi Ákos 3.b

1.helyezett:Szunyog Anna 3.c

 

  1. osztály: A feladat térbeli figura készítése volt Weöres Sándor vers alapján. A zsüri Király Klaudia technika tanárnő volt.

3.helyezett: Hodvogner Ádám 4.a

2.helyezett:Móritz Borbála Anna 4.b

  1. helyezett:Varga Dóra Anna 4.b

 

  1. A Megyei Könyvtár által rendezett Kányádi Sándor levelezős verseny eddigi eredménye iskolánkban:

A díjakat Gabi néni gyermek könyvtáros, a verseny szervezője adta át:

 

Emléklaposok:

 

Kandúr és a cicák:

Büki Vivien

Molnár Rozália

Sabau-Varga Annabell

Sántha Zalán

 

Könyvmolyok:

Ádám Nimród

Czumbil Konrád

Könyvmolyok

 

Szerencsés hármas

Horváth Ármin

Köfler Korinna

Nagy Zsófia

 

Díjazottak:

 

  1. helyezett:

Rigófüttyök

Jánny Barnabás

Poór Dominik

Szabó Gergő

 

 

  1. helyezett:

Szerencse fiai

Menyhárt Benedek

Sámson Dóra

Vincze Máté

 

  1. helyezett:

Szuper csapat 102

Frikk Veronika

Máté Kata

Németh Noémi

Pallos Lara

 

A gyönyörű okleveleket, emléklapokat Lendli Erzsébet tanítónőnek köszönjük!

A műsor zárásaként egy fantasztikus színdarabot láthattunk a 3.c osztály előadásában,

„Az együgyű csizmadia, mint csodadoktor” címmel, melyet Cziklinné Kertész Hajnalka és Varga Krisztina tanítónők készítettek osztályukkal.

Ezen a héten minden délután könyvvásár volt az aulában, ahol Nagyné Fekete Zita tanítónő segítségével választhattak a tanulók a szebbnél szebb kiadványokból.

Mindenkinek jó olvasást kívánunk!

Lőrincz Anikó szervező

Olvasás hete 2019
« 2 A 3 »


Comments are Closed

^