Olvasás hete 2019
A Költészet Napja alkalmából az alsó tagozaton egész hetes programsorozaton vehettek részt a tanulók:
A balatonszárszói József Attila Múzeumban készült képekből folyamatos vetítés volt az aulában. (Szerkesztette Solymosi Benedek 4.a osztályos diák)
Április 8-án hétfőn: 15.30-tól nagy sikerű bábelőadás volt, „A hálátlan krokodikus”címmel, Kerényiné Horák Krisztina tanítónő szakköröseinek előadásában.
Április 9-én, kedden: 15.30 –tól Lendli Erzsébet tanítónő mesefilmeket vetített az aulában.
Április 11-én, csütörtökön, 15.30-tól volt az ünnepi műsor, és a versenyek (ezeken kb. 150 diák vett részt) eredményhirdetése.
Az ünnepséget közös versmondás nyitotta meg:
Hétköznapra erőt, munkát,
ünnepre parádét,
kéményfüstben disznósonkát,
zsebbe csokoládét.
Trombitázó, harsonázó,
gurgulázó gégét,
vedd az éneket a szádba,
ne ceruza végét.
Díjátadás:
- „A négy madár” című olvasás verseny iskolai fordulójának eredményei:
A díjakat átadta Kinga néni, a verseny lebonyolítója:
Emléklapot kaptak: 3.c osztály, 3.a osztály és 4.b osztály csapatai
Díjazottak:
3.helyezett: 4.a osztály csapata: Östör Dorka, Zsugonits Nóra,Balaton Levente
- helyezett: 4. c osztály csapata: Frikk Mihály, Horváth-Feiner Lotti, Vámosi Vilmos
- helyezett: 3.b osztály csapata – Hegyi Dorottya, Maár Maja, Rettegi Ákos
- Az Olvasás hetére meghirdetett iskolai versenyek eredményei:
A zsűri Kovácsné Elek Hajnalka rajztanárnő volt:
- osztály: A feladat illusztráció készítése a Buba éneke című dal alapján.
3.helyezett: Varga Luca 1.a
- helyezett: Gombás Jázmin 1.b
- helyezett: Kovács Izabella 1.c
- osztály: Az okos kos története alapján rajz készítése volt a feladat
3.helyezett: Kovács Luca Bíborka 2.a
2.helyezett:Antal Zoé Lara 2.a
1.helyezett: Sinkó Katalin 2.b
- osztály: Képregény készítése volt a feladat
3.helyezett:Horváth Írisz Judit 3.a
2.helyezett:Rettegi Ákos 3.b
1.helyezett:Szunyog Anna 3.c
- osztály: A feladat térbeli figura készítése volt Weöres Sándor vers alapján. A zsüri Király Klaudia technika tanárnő volt.
3.helyezett: Hodvogner Ádám 4.a
2.helyezett:Móritz Borbála Anna 4.b
- helyezett:Varga Dóra Anna 4.b
- A Megyei Könyvtár által rendezett Kányádi Sándor levelezős verseny eddigi eredménye iskolánkban:
A díjakat Gabi néni gyermek könyvtáros, a verseny szervezője adta át:
Emléklaposok:
Kandúr és a cicák:
Büki Vivien
Molnár Rozália
Sabau-Varga Annabell
Sántha Zalán
Könyvmolyok:
Ádám Nimród
Czumbil Konrád
Könyvmolyok
Szerencsés hármas
Horváth Ármin
Köfler Korinna
Nagy Zsófia
Díjazottak:
- helyezett:
Rigófüttyök
Jánny Barnabás
Poór Dominik
Szabó Gergő
- helyezett:
Szerencse fiai
Menyhárt Benedek
Sámson Dóra
Vincze Máté
- helyezett:
Szuper csapat 102
Frikk Veronika
Máté Kata
Németh Noémi
Pallos Lara
A gyönyörű okleveleket, emléklapokat Lendli Erzsébet tanítónőnek köszönjük!
A műsor zárásaként egy fantasztikus színdarabot láthattunk a 3.c osztály előadásában,
„Az együgyű csizmadia, mint csodadoktor” címmel, melyet Cziklinné Kertész Hajnalka és Varga Krisztina tanítónők készítettek osztályukkal.
Ezen a héten minden délután könyvvásár volt az aulában, ahol Nagyné Fekete Zita tanítónő segítségével választhattak a tanulók a szebbnél szebb kiadványokból.
Mindenkinek jó olvasást kívánunk!
Lőrincz Anikó szervező
Comments are Closed